Czasem tak już jest – (Mt 17, 22-27)

Możesz usiąść i wypić…


Ewangelia (Mt 17, 22-27)

Gdy Jezus przebywał w Galilei z uczniami, rzekł do nich: «Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie». I bardzo się zasmucili.

Gdy przyszli do Kafarnaum, przystąpili do Piotra poborcy didrachmy z zapytaniem: «Wasz Nauczyciel nie płaci didrachmy?» Odpowiedział: «Tak».

Gdy wszedł do domu, Jezus uprzedził go, mówiąc: «Szymonie, jak ci się zdaje: Od kogo królowie ziemscy pobierają daniny lub podatki? Od synów swoich czy od obcych?»

Gdy Piotr powiedział: «Od obcych», Jezus mu rzekł: «A zatem synowie są wolni. Żebyśmy jednak nie dali im powodu do zgorszenia, idź nad jezioro i zarzuć wędkę. Weź pierwszą złowioną rybę, a gdy otworzysz jej pyszczek, znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie».


 

 

Czasem tak już jest.

 

Możesz usiąść i wypić kielicha z przyjaciółmi.

Lecz jeśli widzi to twój syn czy wnuk?

 

Możesz wyrazić swoje zdanie, czasem w mocnych słowach.

Lecz jeśli słyszy to ktoś, dla kogo jesteś autorytetem?

 

Czasem tak już jest, że nic złego nie robisz.

Lecz dla kogoś może to być zgorszeniem.

 

Mądrość wie, jak wtedy się zachować.

„Żebyśmy nie stali się zgorszeniem…”

 

ks. Jacek Laskowski

Człowiek. Ksiądz. Człowiek. A potem, pasja. Bo czym, byłoby życie bez pasji? Motocykl, narty, podróże, fotografia, książka, słowo. Słowo, które wypowie, co pomyśli głowa. Słowo Boga, co serce poruszy. Dlatego powstaje DeNews - spotkanie, zamyślenie, modlitwa, światło, muzyka, obraz. I jeszcze raz człowiek.