Dobry Pasterz – (J 10,11-18)

Znaleźć Mistrza to…


EWANGELIA (J 10,11-18)

Jezus powiedział:
„Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.
Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca”.


 

 

Niedziela Dobrego Pasterza.

Rzecz o Mistrzu i uczniu.

 

Znaleźć Mistrza.

To skarb znaleźć.

 

By znaleźć Mistrza.

Trzeba być uczniem.

 

By zostać Mistrzem.

Trzeba pokochać uczniów.

 

By pozostać Mistrzem.

Trzeba być uczniem zarazem.

 

Czy jesteś uczniem, czy już mistrzem może.

To pamiętaj, jeden jest dla nas Mistrz i Nauczyciel.

 

Dobry Pasterz, co pokochał owce.

Życie za nie oddał, za ciebie i za mnie.

 

Jezus Chrystus.

Jedyny Pasterz.

 

ks. Jacek Laskowski

Człowiek. Ksiądz. Człowiek. A potem, pasja. Bo czym, byłoby życie bez pasji? Motocykl, narty, podróże, fotografia, książka, słowo. Słowo, które wypowie, co pomyśli głowa. Słowo Boga, co serce poruszy. Dlatego powstaje DeNews - spotkanie, zamyślenie, modlitwa, światło, muzyka, obraz. I jeszcze raz człowiek.