Kiedy wreszcie wypowiesz te słowa? – (Łk 1,26-38)

Gdy tylko przyszedłeś na ten świat…

 


EWANGELIA  (Łk 1,26-38)

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.
Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego ojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od Niej anioł.


 

 

„Oto ja służebnica Pańska,

niech mi się stanie według twego słowa.”

Wtedy odszedł od Niej anioł.

 

Gdy przyszedłeś na ten świat.

Bóg pokochał cię całym sercem.

I nie opuści cię, aż do ostatniego tchnienia.

 

Gdy zejdziesz na bezdroża i grzech przejmie inicjatywę.

Bóg będzie walczył o ciebie, aż powiesz:

„… niech mi się stanie według twego słowa.”

 

I nasze adwentowe pytanie brzmi:

 

Jak długo będziesz chodził swoimi drogami?

Kiedy powiesz, Bogu te słowa bezwarunkowego oddania?

Kiedy je powiesz z głębi i szczerości swojego serca?

 

 

Wersja Audio – Adwentowe Pytania

 

 

 

Więcej słowa w tym duchu

ks. Jacek Laskowski

Człowiek. Ksiądz. Człowiek. A potem, pasja. Bo czym, byłoby życie bez pasji? Motocykl, narty, podróże, fotografia, książka, słowo. Słowo, które wypowie, co pomyśli głowa. Słowo Boga, co serce poruszy. Dlatego powstaje DeNews - spotkanie, zamyślenie, modlitwa, światło, muzyka, obraz. I jeszcze raz człowiek.