Kim chcesz być? – (Mt 13, 36-43)

Każdego dnia, dociera do nas…


Ewangelia (Mt 13, 36-43)

Jezus odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie, mówiąc: «Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście».

On odpowiedział: «Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie.

Jak więc zbiera się chwast i spala w ogniu, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia oraz tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego.

Kto ma uszy, niechaj słucha!»


 

 

„Kto ma uszy, niechaj słucha!”

My słyszymy, ale czy słuchamy?

 

Tysiące informacji dociera do nas każdego dnia.

Przelatują przez nas, bez żadnej refleksji i sortowania.

Stajemy się śmietnikiem „bezużytecznych” wiadomości.

 

Zalegają one w nas i zmieniają nas, bez nas.

Tak stajemy się „myślącą” masą, według schematów.

 

Wybieraj informacje, karm umysł świadomie.

Stawaj się tym, kim ty chcesz, a nie tym, kim chcą byś był.

 

 

ks. Jacek Laskowski

Człowiek. Ksiądz. Człowiek. A potem, pasja. Bo czym, byłoby życie bez pasji? Motocykl, narty, podróże, fotografia, książka, słowo. Słowo, które wypowie, co pomyśli głowa. Słowo Boga, co serce poruszy. Dlatego powstaje DeNews - spotkanie, zamyślenie, modlitwa, światło, muzyka, obraz. I jeszcze raz człowiek.