Królestwo Niebieskie – (Mk 4,26-34)

Na bitewnych polach…EWANGELIA (Mk 4,26-34)

Jezus powiedział do tłumów:
„Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo”.
Mówił jeszcze: „Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki powietrzne gnieżdżą się w jego cieniu”.
W wielu takich przypowieściach głosił im naukę, o ile mogli ją zrozumieć. A bez przypowieści nie przemawiał do nich. Osobno zaś objaśniał wszystko swoim uczniom.


 

 

Na bitewnych polach toczą się walki.

Za królestwo, naród, wolność, za sprawę…

 

Na bitewnym polu serca musisz stoczyć walkę.

O Królestwo Niebieskie, wolność ducha, czyste serce.

 

Królestwo Niebieskie nie zaczyna się po drugiej stronie życia.

On już dziś wzrasta w każdym z nas, rozwija się, buduje przestrzenie.

 

To od twojego DZIŚ, zależy czy będziesz miał gdzie zamieszkać po…

 

Królestwo Niebieskie, nie jest tu lub tam.

Królestwo Niebieskie jest w tobie.

 

ks. Jacek Laskowski

Człowiek. Ksiądz. Człowiek. A potem, pasja. Bo czym, byłoby życie bez pasji? Motocykl, narty, podróże, fotografia, książka, słowo. Słowo, które wypowie, co pomyśli głowa. Słowo Boga, co serce poruszy. Dlatego powstaje DeNews - spotkanie, zamyślenie, modlitwa, światło, muzyka, obraz. I jeszcze raz człowiek.