System ratunkowy – (Mk 10, 46-52)

Nie uciszaj…


EWANGELIA (Mk 10, 46-52)

Gdy Jezus razem z uczniami i sporym tłumem wychodził z Jerycha, niewidomy żebrak Bartymeusz, syn Tymeusza, siedział przy drodze. Ten słysząc, że to jest Jezus z Nazaretu, zaczął wołać: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną”. Wielu nastawało na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: „Synu Dawida, ulituj się nade mną”.
Jezus przystanął i rzekł: „Zawołajcie go”. I przywołali niewidomego, mówiąc mu: „Bądź dobrej myśli, wstań, woła cię”. On zrzucił z siebie płaszcz, zerwał się i przyszedł do Jezusa. A Jezus przemówił do niego: „Co chcesz, abym ci uczynił?” Powiedział Mu niewidomy: „Rabbuni, żebym przejrzał”. Jezus mu rzekł: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła». Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą”.


 

 

Nie widział.

Ludzi, którzy chodzą obok.

Drzew, które szumią dookoła.

Swojego odbicia w tafli wody.

 

Nie widzę.

Daru, który otrzymałem od Boga.

Obecności Chrystusa w sakramentach.

Konsekwencji grzechu w swoim i bliskich życiu.

 

Bartymeusz zawołał Chrystusa.

I nie dał się uciszyć.

 

A ty, kogo zawołasz?

I czy dasz się uciszyć?

 

Nie uciszaj sumienia.

Bo to twój system ratunkowy.

 

 

 

 

  • DeNews
  • 2080
  • 2
ks. Jacek Laskowski

Człowiek. Ksiądz. Człowiek. A potem, pasja. Bo czym, byłoby życie bez pasji? Motocykl, narty, podróże, fotografia, książka, słowo. Słowo, które wypowie, co pomyśli głowa. Słowo Boga, co serce poruszy. Dlatego powstaje DeNews - spotkanie, zamyślenie, modlitwa, światło, muzyka, obraz. I jeszcze raz człowiek.