Szkaplerz – (Mt 10,34 – 11,1)

WSPOMNIENIE NMP Z GÓRY KARMEL


EWANGELIA  (Mt 10,34 – 11,1) 

Jezus powiedział do swoich apostołów:
„Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.
Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto miłuje syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.
Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.
Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.
Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadani wam, nie utraci swojej nagrody”.
Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.


 

 

Dziś wspomnienie Najświętszej Maryi Panny.

Matki z Góry Karmel.

 

A wiąże się z tym szkaplerz.

Na zdjęciu możesz go zobaczyć.

 

A obietnica Matki Bożej jest taka, dla tych którzy go noszą:

 

W stanie łaski uświęcającej odejdziesz z tego świata.

Będziesz cieszył się chwałą zbawionych w niebie.

A gdybyś trafił do czyśćca, to w pierwszą sobotę po śmierci, wejdziesz do nieba.

 

Pomyśl sam.

Czy w godzinie śmierci, jest coś ważniejszego?

 

 

 

Gdzie można otrzymać szkaplerz, np:

Szkaplerz w Oborach

Szkaplerz w Warszawie 

 

ks. Jacek Laskowski

Człowiek. Ksiądz. Człowiek. A potem, pasja. Bo czym, byłoby życie bez pasji? Motocykl, narty, podróże, fotografia, książka, słowo. Słowo, które wypowie, co pomyśli głowa. Słowo Boga, co serce poruszy. Dlatego powstaje DeNews - spotkanie, zamyślenie, modlitwa, światło, muzyka, obraz. I jeszcze raz człowiek.