Tu kończą Pellegrini


      Szlak Świętego Jakuba ciągnie się przez całą Europę. Zasłuchani w Boga i w swoje wnętrze Pielgrzymi zdążają do Santiago de Compostela w Galicji, w północno – zachodniej Hiszpanii. Tam przy grobie Świętego Jakuba klękają wierzący i wierzący inaczej. Każdy przecież w coś lub kogoś wierzy.

     To jednak nie koniec drogi. Wielu z nich idzie dalej. Siedemdziesiąt jeden kilometrów na północny – zachód, leży miejscowość Muxia z malutkim Sanktuarium Matki Bożej (El Santuario de la Virgen de la Barca).  To ostatnia miejscowość do której dotrzeć można wędrując Camino de Santiago. Tutaj również otrzymują trzeci i zarazem ostatni  certyfikat tzw. Muxianę. Tam stojąc na skałach wsuwających się w  wody Oceanu Atlantyckiego kończą pielgrzymi trud.

Kliknij na zdjęcie aby przejrzeć galerię.

ks. Jacek Laskowski

Człowiek. Ksiądz. Człowiek. A potem, pasja. Bo czym, byłoby życie bez pasji? Motocykl, narty, podróże, fotografia, książka, słowo. Słowo, które wypowie, co pomyśli głowa. Słowo Boga, co serce poruszy. Dlatego powstaje DeNews - spotkanie, zamyślenie, modlitwa, światło, muzyka, obraz. I jeszcze raz człowiek.