UKRYTA MĄDROŚĆ – Miejsce spotkania – Czerwiec 2019

Foto Relacja i Słowo ze spotkania DeNews z dnia 08.06.2019


Jest taka przestrzeń w każdym z nas. Dobrze zdajesz sobie z niej sprawę. To jest wewnętrzna przestrzeń. To w niej spotykasz się z Bogiem na modlitwie. To w niej prowadzisz dialog z samym sobą. To w niej zmagasz się, płaczesz. To w niej zamykasz się w sobie, gdy jest ci źle. To w niej radość rozpiera cię od środka. To miejsce jest izdebką twoją.           

Siostro moja bracie

Są ludzie, którzy lubią się modlić publicznie. To nie o tych chodzi, którzy modlą się w kościele, czy we wspólnocie. Tu mowa jest o tych, którzy się modlą, by inni ich widzieli. A odróżnić to może tylko każdy z nas w głębi siebie. Gdy więc uczniowie, chcą się modlić to Chrystus mówi idź do izdebki swojej. Idź w miejsce odosobnienia, gdzie cisza i spokój panuje. Gdzie można się zamknąć, skryć się przed wzrokiem i zgiełkiem świata. A tam nie trzeba dużo mówić, nie zagaduj wtedy Boga. Po prostu bądź, jak dziecko, które przychodzi by posiedzieć przy Ojcu, przy Matce. Bo w modlitwie nie tyle chodzi o słowa, co o spotkanie.

Jezus mówi, „módl się do twego Ojca”. To znaczy nawiąż z Nim relację. Spotkaj się z Nim. Tu nie trzeba specjalnego zaproszenia. Kiedy ja jadę do domu rodzinnego, to nie pytam się czy mogę przyjechać i o której. Przyjeżdżam w ślepo ewentualnie piszę sms, że jadę. Dlaczego? Bo wiem, że będę przyjęty. Bo wiem, że tam drzwi są dla mnie otwarte. Bo wiem, że tam czeka na mnie moja mama i mój tata. Bóg Ojciec kocha każdego z nas. On jest w ukryciu i widzi w ukryciu. Widzi w ciemności, to co chcesz ukryć przed światem, przed innymi, przed samym sobą. Tę rzeczywistość widzi tylko Bóg. Nie tylko widzi, ale w niej mieszka. Na modlitwie wchodzimy w tę rzeczywistość. Wchodzimy do naszej izdebki. Schodzimy do naszego wnętrza. Im głębiej wchodzimy, tym bardziej spotykamy Boga i odkrywamy swoją tajemnicę.

Siostro moja bracie

Modlitwa to nie tylko dialog. Modlitwa to zamieszkanie razem z Bogiem. W głębi naszej duszy, w ukrytym miejscu. Tam jesteśmy chronieni przed raniącymi uwagami, osądami, zdaniami, wymaganiami, oczekiwaniami innych.  Czujemy się tam bezpieczni jak w domu. Jesteśmy w 100% akceptowani. Współczesna psychologia dziś odkrywa to, co człowiek wiary wie i przeżywa od tysiącleci. Mówi o zbudowaniu w sobie miejsca, do którego możemy w myślach powracać, gdy jest nam źle. Lecz to jest tylko płytka namiastka, tej głębi, która jest w nas.

Gdy się modlimy schodzimy do tego wewnętrznego miejsca. Naszego schronienia ukrytego przed innymi. I tam spotykamy ukrytego Boga. Ta relacja nie jest na pokaz. Ona jest tak głęboka, że nie czujesz nawet potrzeby by się nią chwalić, epatować. Jest tak bezcenna i daje ci tak wielką radość, że chcesz ją zatrzymać tylko dla siebie. Ta relacja, to miejsce jest tylko dla ciebie. Jest twoim schronieniem, siłą, odpoczynkiem. Odkryj swoją izdebkę miejsce spotkania z Bogiem i z samym sobą.


Podobno, jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów.

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ABY OBEJRZEĆ GALERIĘ

Foto: Pan Michał Wyszomirski


Więcej słowa w tym duchu

ks. Jacek Laskowski

Człowiek. Ksiądz. Człowiek. A potem, pasja. Bo czym, byłoby życie bez pasji? Motocykl, narty, podróże, fotografia, książka, słowo. Słowo, które wypowie, co pomyśli głowa. Słowo Boga, co serce poruszy. Dlatego powstaje DeNews - spotkanie, zamyślenie, modlitwa, światło, muzyka, obraz. I jeszcze raz człowiek.