UKRYTA MĄDROŚĆ – W każdym z nas – Maj 2019

Foto Relacja i Słowo ze spotkania DeNews z dnia 11.05.2019


W każdym z nas mieszka dziecko. I jest to dobra wiadomość.

Siostro moja bracie

Chrystus stawia przed nami dziecko. Daje je za przykład. I mówi, przyjmij je. Przyjmij dziecko, które mieszka w tobie. A dziecko daje o sobie znać w żywotności, w ciekawości, w autentyczności. To są cechy, które miał każdy z nas, gdy byliśmy mali. Gdy byliśmy dziećmi nie kalkulowaliśmy czy to się opłaca, nie dostosowywaliśmy się do oczekiwań innych, nie baliśmy się stracić rzeczy by zachować ludzi. Po prostu byliśmy. Całą swoją uwagę poświęcaliśmy na tu i teraz, osobie z którą rozmawialiśmy, bawiliśmy się. Robiliśmy to, co podpowiadało nam serce nasze. A dobre to było serce. Dziecko to jest czysty wymiar bycia. Bez udowadniania komukolwiek, czegokolwiek. Bez wykazywania się jakimikolwiek osiągnięciami. Jestem i to wystarczy.

W każdym z nas kryje się dziecko. To pierwotne, radosne, uśmiechnięte, beztroskie. W każdym z nas kryje się również dziecko zranione. Dziecko które płacze, czuje się zostawione, niekochane. To dziecko krzyczy dziś w każdym z nas podobnie jak kiedyś. Gdy mamy się z kimś pożegnać, w naszym wnętrzu krzyczy opuszczone dziecko. A gdy dostajemy zadnie, któremu nie możemy sprostać, dochodzi do głosu dziecko, które nie dorastało do oczekiwań innych.

Przytul to dziecko w sobie. Przyjmij to dziecko w sobie. Nie zagłuszaj go. Nie stawiaj do kąta. Nie karć go. Nie myśl, że jesteś wtedy niedojrzały, gdy ono woła w tobie. To dziecko mieszka w Tobie. Żyje w głębiach naszej duszy, bawi się ciszy naszego serca. To dziecko, jest Bożym dzieckiem. Przypomina nam, otwiera nas na czysty, nienaruszony obraz, na jaki stworzył nas Bóg.

Siostro moja bracie

Dzieci lubią otrzymywać prezenty. To dziecko, które mieszka w nas, jest więc gotowe przyjąć dar.  A darem tym jest Królestwo Boże. Dzieci są wrażliwe na otrzymywane dary. Potrafią się dziwić. Są otwarte na tajemnicę. Wyciągają dłoń by pochwycić dar. Dlaczego to takie ważne? Królestwa Bożego nie zdobędziemy zasługami. On zawsze będzie darem. Królestwo Boże to jest przestrzeń panowania Boga w nas. Dorosły pozwala by panowała w nim chciwość, żądza sławy, zdobywanie uznania wśród ludzi. W taki człowieku nie zagości Bóg, bo po prostu nie ma w nim miejsca dla Boga. A dziecko jest otwarte i nie jest opanowane przez takich władców, bożków. Dziecko jest otwarte na dobrą nowinę. Dorosły uważa, że wszystko wie najlepiej. I co tu Bóg może powiedzieć, w jego „dobrze” poukładanym świecie. Dziecko zadaje pytania i jest otwarte na usłyszane odpowiedzi. Dorosły już nie zadaje pytań, a gdy zada to by samemu zabłysnąć.

Siostro moja bracie

Przyjmij dziecko które mieszka w tobie. To dziecko jest drogocennym skarbem. To dziecko jest Królestwem Bożym, które jest w tobie. Przyjmij to Królestwo ja drogocenną perłę.

 


Podobno, jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów.

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ABY OBEJRZEĆ GALERIĘ

Foto: Pan Michał Wyszomirski


 

ks. Jacek Laskowski

Człowiek. Ksiądz. Człowiek. A potem, pasja. Bo czym, byłoby życie bez pasji? Motocykl, narty, podróże, fotografia, książka, słowo. Słowo, które wypowie, co pomyśli głowa. Słowo Boga, co serce poruszy. Dlatego powstaje DeNews - spotkanie, zamyślenie, modlitwa, światło, muzyka, obraz. I jeszcze raz człowiek.